lek. med. Joanna Boroń – Zyss – specjalista psychiatra dzieci i młodzieży
Po ukończeniu wydziału lekarskiego AM w Krakowie, rozpoczęłam prace i specjalizację w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży.Pracuje w zawodzie od lat, jestem specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje pracę tak w ambulatorium ,poradni jak i w Oddziale Psychiatrii Dziecięcej. Nie jest mi obca
– Zespół Aspergera
– Autyzm
– zespoły natręctw
– zaburzenia lękowe
– zaburzenia depresyjne
– zaburzenia zachowania
– zaburzenia emocjonalne i zachowania towarzyszące chorobom somatycznym
lek. med. Elżbieta Słowińska – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży , lekarz chorób wewnętrznych , psychoterapeuta – certyfikat PTP, opinie psychologiczne dla MOPS i ZUS
- specjalista psychiatra dorosłych
- specjalista psychiatra dzieci i młodzieży
- lekarz chorób wewnętrznych
- psycholog- poradnictwo psychologiczne, diagnoza psychologiczna, diagnoza neuropsychologiczna dla dorosłych
- certyfikowana psychoterapeutka – certyfikat nr 647 Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
- absolwentka czteroletniego Kursu Psychoterapii organizowanego przy Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum UJ
- absolwentka szkolenia w Terapii Zespołu Stresu Pourazowego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym
- opinie psychologiczne dla MOPS i ZUS
Swoje wieloletnie doświadczenie kliniczne zdobywałam w trakcie pracy z pacjentem w Oddziałach Ogólnopsychiatrycznych, Klinice Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży oraz w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Moje doświadczenie kliniczne obejmuje zarówno pracę w oddziałach psychiatrii dorosłych , oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży oraz pracę ambulatoryjną w Poradni Psychiatrycznej .
Ponadto pracowałam jako konsultant psychiatra pacjentów chorujących somatycznie.
Obecnie pracuję jako lekarz i psychoterapeuta w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży SU w Krakowie.
Obszary specjalizacji:
- depresja, choroba afektywna dwubiegunowa,psychozy
- nerwice, zaburzenia lękowe,adaptacyjne, fobie, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
- zespół stresu pourazowego
- zaburzenia psychosomatyczne
- zaburzenia psychiczne towarzyszące chorobom somatycznym
- zaburzenia osobowości
- zaburzenia odżywiania(anoreksja, bulimia)
- zespół Aspergera
- zaburzenia zachowania w okresie adolescencji
Formy pracy:
- psychoterapia indywidualna
- psychoterapia rodzinna
- konsultacje psychiatryczne
- farmakoterapia
mgr Anna Siwiec- psycholog dzieci i młodzieży
Absolwentka psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego z ukończoną ścieżką kliniczną. Uczestniczka ostatniego roku kursu psychoterapii systemowo-psychodynamicznej przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, organizowanego przez Katedrę Psychiatrii CM UJ, co daje uprawnienia do prowadzenia psychoterapii zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia. W trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Diagnosta kliniczny i psychoterapeuta w Oddziale Psychiatrii Dzieci Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie oraz tamtejszej Poradni Zdrowia Psychicznego. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi.
Specjalizuje się w :
- psychoterapii indywidualnej
- konsultacjach rodzinnych
- poradnictwie dla rodziców
- kompleksowej diagnostyce psychologicznej.
Udziela konsultacji i prowadzi terapię również w języku angielskim (posiada Certificate of Proficiency in English z najwyższą lokatą).
mgr Ewa Stańczak – psycholog dzieci, młodzieży, dorosłych, terapia rodzinna
psychoterapię indywidualną, grupową, oraz rodzinną w ujęciu systemowym.W styczniu 2008 ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku Psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.Od lutego 2008 do grudnia 2010 pracowałam, jako psycholog w świetlicy terapeutycznej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wadowicach, gdzie zajmowałam się terapią grupową i indywidualną oraz prowadziłam konsultacje rodzinne.
W lipcu 2009 ukończyłam 4-letni kurs Podstawy Psychoterapii Psychoanalitycznej prowadzony przez Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychoanalitycznej.
W kwietniu 2010 warsztaty przygotowujące do pracy z rodzicami dzieci z ADHD.
W czerwcu 2013 ukończyłam certyfikowane przez PTP 4-letnie Studium Psychoterapii w nurcie systemowym prowadzone przez Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie.
Od listopada 2013 odbywam szkolenie z zakresu grupowej psychoterapii dziecięcej „Miasteczko” jak również prowadzę terapeutyczną grupę szkoleniową dla dzieci w wieku od 6-9 lat.
Specjalizuje się w psychoterapii dziecięcej, młodzieżowej i człowieka dorosłego, prowadzę również terapię rodzinną i małżeńską w ujęciu systemowym.
mgr Anna Łabędź – psycholog dzieci i młodzieży
Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie o specjalności psychologia kliniczna. Ukończyła całościowy kurs podyplomowy przygotowujący do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, organizowany przez Katedrę Psychiatrii CM UJ.
Psycholog i terapeuta w Oddziale Psychiatrii Dziecięcej oraz Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz młodymi dorosłymi, prowadząc diagnostykę i poradnictwo psychologiczne, a także psychoterapię indywidualną, grupową i rodzinną. Ma przygotowanie pedagogiczne i doświadczenie w diagnozowaniu oraz opiniowaniu specyficznych trudności szkolnych.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
lek. med. Anna Lebiedź – psychiatra dziecięcy
mgr Monika Słowik – interwent kryzysowy, terapia poznawczo – behawioralna zaburzeń dzieci i młodzieży
„Najbardziej pomocną rzeczą, jaką możemy zrobić dla drugiej osoby, jest dopomóc jej w pomaganiu sobie poprzez tworzenie warunków uwalniających jej tendencje rozwojowe i zdolności do korzystania z własnych zasobów”
L.M. Brammer
Są to słowa, które towarzyszą mi od kilku lat, są dla mnie ważne ponieważ wierzę, że to co dla nas najcenniejsze posiadamy w nas samych.
Jestem absolwentką Socjologii ze specjalnością Praca Socjalna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu ukończyłam studia podyplomowe z Kryzysu i Interwencji Kryzysowych. Zdobyłam certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej z Racjonalnej Terapii Zachowań.
W Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie ukończyłam szkolenie z Terapii Poznawczo – Behawioralnej zaburzeń dzieci i młodzieży.
Jestem w trakcie specjalizacji do uzyskania Polskiej Licencji Terapeuty Behawioralnego w Polskim Stowarzyszeniu Terapii Behawioralnej.
Doświadczenie zdobywałam i zdobywam w Ośrodku Adopcyjnym, Fundacji „Dzieło Pomocy Dzieciom”, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika na Oddziale Psychiatrii Dzieci.
Podczas spotkań i pracy z Państwem przy odkrywaniu Państwa zasobów, mocnych stron i wspólnym tworzeniu możliwości i sposobów radzenia sobie korzystam z wielu metod, technik i narzędzi wywodzących się przede wszystkim z terapii poznawczo – behawioralnej i interwencji kryzysowej. Towarzyszyć będę Państwu podczas poznawania siebie, kreowania własnych możliwości, tworzeniu i odkrywaniu siebie. Pragnę zaprosić Państwa w podróż, która dla wielu jest fascynująca i pełna przygód, ale również niesie ze sobą trudności, które będziemy wspólnie pokonywać i zdobywać kolejne szczyty. To i wiele innych rzeczy proponuję Państwu w poniższych obszarach:
– Poradnictwie
– Interwencji Kryzysowej – pomocy psychologicznej w kryzysie
– Pracy nad rozwojem, psychoedukacją, motywacją, zmianą, pracą nad poczuciem własnej wartości, samooceną i poczuciem winy
– Prowadzę terapię poznawczo – behawioralną zaburzeń dzieci i młodzieży z trudnościami związanymi z:
• depresją,
• zaburzeniami lękowymi,
• Zespołem Stresu Pourazowego ( PTSD),
• zaburzeniami zachowania,
• ADHD,
• Zespołem Aspergera,
• zaburzeniami odżywiania.
- W ramach Interwencji Kryzysowej pracuję:
• z osobami po traumie, trudnej i nagłej sytuacji np. wypadek, nagła choroba
• z osobami w stresie ( silna reakcja na stres, Zespół Stresu Pourazowego – PTSD)
• z osobami w poczuciu lęku
• z osobami w kryzysie zagrożenia życia ( kryzys suicydalny, myśli samobójcze)
• z osobami po próbach samobójczych
• z osobami doświadczającymi przemocy
• z osobami po stracie i w żałobie
• z osobami narażonymi na wypalenie zawodowe
• z osobami mającymi niską samoocenę, niskie poczucie własnej wartości i poczucie winy